biobasen - stawy kąpielowe

Dokumentacja fotograficzna etapów budowy stawu kąpielowego.

Budowa biobasenu rozpoczęła się w 2017 roku. Rozpoczęliśmy od przeprowadzenia badania wody zasilającej kąpielisko i wstępnej koncepcji.

Koncepcja stawu kąpielowego

Na podstawie analizy badania wody zaproponowaliśmy inwestorom jedno z naszych rozwiązań filtracyjnych. Sercem naszego sposobu oczyszczania wody w biobasenie jest produkowana przez nas komora filtracyjna GS-4. Jest ona wynikiem długoletnich doświadczeń Marcina Gąsiorowskiego, cykl filtracyjny w komorze został przez nas opatentowany.

Dzięki temu, że parametry wody do uzupełniania stawu w czasie użytkowania okazały się bardzo dobre, mogliśmy zastosować tani staw z techniką filtracyjną typ II.

Staw ma ok 180m2 lustra wody, stosunek strefy kąpielowej do strefy regeneracyjnej wynosi 40:60.

Inwestorom zależało na ok 20 mb. długości toru do pływania i udało się spełnić te oczekiwania.

Dużą zaletą dla inwestorów była prostota systemu uzdatniania. Dzięki temu staw powstał metodą gospodarczą. Naszym udziałem w budowie stawu był:

  • projekt techniki filtracyjnej stawu,
  • dostawa membrany epdm Firestone,
  • produkcja i dostawa komory filtracyjnej GS-4,
  • produkcja i dostawa kruszyw i preparatów do budowy filtra hydrobotanicznego,
  • produkcja i dostawa złóż sorpcyjnych CAXIT
  • nadzory na budowie,
  • przeprowadzenie procesu rozruchu filtracji stawu kąpielowego.

Inwestorzy bardzo cenią sobie naturalność rozwiązań i ekologiczny charakter stawu. Staw dostarcza wiele radości z obserwacji życia biocenozy. Ekobasen zamieszkuje wiele owadów (żółtobrzeżki, nartniki, ważki), płazów( kumak nizinny, żaba zielona, rzekotka, traszki) o ślimakach nie wspomnę.

Najwięcej emocji budzi zaskroniec, który zadomowił się w stawie kąpielowym i traktuje go jako dobrze zaopatrzoną stołówkę. Właściciele nie obawiają się mieszkańców swojego stawu, wiedzą, że nawet zaskroniec ucieka widząc kąpiących się ludzi.

Jeśli chcecie Państwo sami przekonać się o zaletach stawu kąpielowego. Podejrzeć pływającego zaskrońca i sprawdzić, czy larwa ważki lub żółtobrzeżka Was nie przestraszy w czasie kąpieli zapraszamy do odwiedzenia cudownego miejsca z naszą techniką naturalnego uzdatniania wody.

Tematy: Budowa stawów kąpielowych

Kontakt